143,51 €*
% Rabat 208,33 €* (31.11% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1587178
EAN:
0036282121584
Produktinformation "Abu Garcia Fast Attack Pro 210 cm 20-70 g Gedde Sæt (5-dele)"
Abu Garcia
Fast Attack Pro 210 cm 20-70 g Gedde Sæt
Fiskesæt bestående af stang, hjul med forspoleret line, forfang og agn!
Fast Attack Pro gedde-casting-comboen er designet til fiskeri med geddeagn. Det er et ideelt sæt til lystfiskere, der ønsker at starte med at fiske gedde med Baitcasting-hjulet, men ikke vil begynde med dårlig kvalitet! Det indeholder en stang, et kastehjul (forspoleret med Abulon™ STX 8 flettet line), forfang og agn. Ideelt for den begyndende geddefisker, der søger et klar-til-brug sæt af anstændig kvalitet!Produktdetaljer:
- Let 24T Carbon-stang
- Anti-tangle LTS-ringe i rustfrit stål
- EVA grebsskaller
- Stærkt, let og holdbart design
- 4 rustfri stållejer + 1 hjulleje
- Power disksystem til bremsen
- Duragear messinggear
- MagTrax bremsesystem
- Forspoleret med flettet Abulon-line med 8 kerner
- Inklusive geddebestandige forfang
- Inklusive kvalitetsagn fra Abu Garcia og Berkley!
Denne vare består af et 5-delt sæt:
- Stang
- Hjul
- Abulon™ STX 8 flettet line
- Forfang
- Agn
| Bremsekraft: | 9 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 4 + 1 |
| Oversættelse: | 6,4:1 |
| Rute dele: | 2 |
| Rutelængde i cm: | 210 |
| Snorfatning: | 0,29mm/145m, 0,32mm/120m |
| Snortrækning: | 70 cm |
| Vægt i gram: | 655 |
| WG i gram min: | 20, 70 |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)