95,59 €*
% Rabat 135,41 €* (29.41% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1640740
EAN:
0036282080355
Produktinformation "Abu Garcia Max SX 198cm 10-40g"
Abu Garcia
Max SX 198cm 10-40g
Med Max SX Combo rammer du altid plet!
Både stangen og hjulet er kvalitetsprodukter lavet af moderne materialer, der er perfekte til alle former for kunstagnsfiskeri i Europa. Fisk med små spinnerbaits efter aborrer, med wobblere efter gedder eller med jigs efter sandart.Produktdetaljer:
- 24T grafit-klinge
- Komfortable HD-EVA håndtag
- Fremragende kasteegenskaber
- Perfekt allround-kombination til kunstagnsfiskeri
| Bremsekraft: | 7 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 8 |
| Oversættelse: | 6,8:1 |
| Ringe: | 10 |
| Rute dele: | 2 |
| Rutelængde i cm: | 198 |
| Snorfatning: | 0,29mm/150m |
| Snortrækning: | 57 cm |
| Transportlængde i cm: | 103 |
| Vægt i gram: | 138 |
| WG i gram maks: | 40 |
| WG i gram min: | 10 |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)