88,30 €*
% Rabat 135,41 €* (34.79% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1548583
EAN:
036282081659
Produktinformation "Abu Garcia Max X Black Ops Casting Combo"
Abu Garcia
Max X Black Ops Casting Combo
Stang: Max X 662M 10-40gHjul: Max 4X-L Black Ops Camo
Stærk ydeevne og præcision i camo-design!
Dette casting-sæt er dit valg til præcis, kontrolleret fiskeri! Den 4. generation af den populære Max Combo kombinerer en stærk, reaktionshurtig 24T-Carbon-stang med det velafprøvede MaxX Black Ops hjul i moderne camo-design.Sættet tilbyder en moderat-hurtig aktion og er udstyret med Power Disk træk system og MagTrax bremsesystem, som garanterer dig maksimal kontrol og ydeevne ved hvert kast.
Det ergonomiske EVA-håndtag og det lette design sikrer maksimal komfort.
Produktdetaljer:
- Aktion: Fast
- Stangstyrke: Medium
- Reaktionshurtig og robust 24T-Carbon-stangemne
- Moderat-hurtig aktion
- Letvægts LTS-ringe
- Ergonomiske EVA-håndtag
- 4+1 lejer
- Duragear messing gear
- Power Disk bremsesystem
- MagTrax bremsesystem
- Kompakt buet håndtag
| Bremsekraft: | 6,8 kg |
|---|---|
| Håndtag: | EVA |
| Oversættelse: | 6,4:1 |
| Rute dele: | 2 |
| Rutelængde i cm: | 198 |
| Snorfatning: | 0,29mm/135m |
| Snortrækning: | 64 cm |
| WG i gram maks: | 40 |
| WG i gram min: | 10 |
| krank: | Doppelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)