22,68 €*
% Rabat 52,08 €* (56.45% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1523250
EAN:
036282984349
Produktinformation "Abu Garcia MAX X SP20"
Abu Garcia
MAX X SP20
Fremragende ydeevne og innovativt design!
Max X Spinnrollen har de nyeste designfremskridt med sit Rocket Line Management System. Ud over det glatte fire-lejer system leverer den lette grafitramme og rotor en førsteklasses ydeevne til en fremragende pris-ydelsesforhold. Fås også i en formonteret version med SpiderWire Dura4 flettet line.Produktdetaljer:
- 3 kuglelejer + 1 rulleleje sikrer en glat drift
- Let grafithus og rotor
- Fræset aluminiums-spole giver styrke uden ekstra vægt
- Everlast bøjlesystem for forbedret holdbarhed
- Langsom oscillation sikrer jævn opvikling af alle linietyper
- Rocket Line Management System giver bedre kontrol over alle fiskesnører
- Rocket Spool Lip Design muliggør bedre kontrol af linen ved afvikling fra spolen
- Fås også i en formonteret version med SpiderWire Dura4 flettet line
| Bremsekraft: | 6,4 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 3+1 |
| Oversættelse: | 5,2:1 |
| Snorfatning: | 0,20mm/220m |
| Snortrækning: | 69 cm |
| Størrelse: | 2000 |
| Vægt i gram: | 213 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)