81,01 €*
% Rabat 155,15 €* (47.79% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
5632391
EAN:
4039507211332
Produktinformation "Anaconda Corky 13ft 3,5lb"
ANACONDA
Corky 13350
med 390cm eller 13ft og 3,5lb kastevægt
Smuk korkstang med gennemgående aktion
De elegante Corky karpestænger vil erobre mange professionelle lystfiskeres hjerter med storm - dette sensationelt slanke naturkorkgreb tiltrækker simpelthen enhver lystfisker!
Den ubehandlede Natural High Carbon klinge danner sammen med Rubber Cork, de diskrete indpakninger og det vævede Carbon logoområde en perfekt symbiose.
Men også teknisk har disse karpestænger meget at byde på - den traditionelt gennemgående aktion og stangryggen med enorme kraftreserver gør hvert kast og hver fight til en sand fornøjelse.
Specielle funktioner:
25 tons Natural Carbon stangklinge, 3A Slim Skin Cork grebsdel, super slanke SiC dobbeltbens stangringe, 40mm stjerne-ring, Flange-XL-SiC spidsring, Soft Touch DPS hjulholder, 3K vævet Carbon logoområde, Anaconda line clip, aluminiums afslutningshætte, transporttaske, …
| Egenvægt: | 440g |
|---|---|
| Håndtag: | Kork |
| Kastevægt: | -160g/3,5lb |
| Ringe: | 5+1 |
| Rute dele: | 2 |
| Startning: | 40 |
| Tom: | 25 Tonnen Carbon |
| Transportlængde: | 204cm |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)