45,60 €*
% Rabat 74,95 €* (39.16% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
2742460
EAN:
4068085018804
Produktinformation "Anaconda Magist BTR-6000-RS"
Anaconda
Magist Mate BTR-6000-RS
Alsidig baitrunner-hjul til flod og sø!
Leder du efter et baitrunner-hjul, der perfekt kombinerer elegance og funktionalitet? Dette hjul er ideelt til fiskeri i floden eller på mellemstore afstande ved søen.Det moderne, matsorte design kombineret med kraftfuldt udstyr gør det til en pålidelig ledsager. Med en præcis Fast-Drag-frontbremse og en fint justerbar baitrunner kan du nemt tilpasse det til enhver fiskesituation.
Den CNC-fræste aluminiumsspole med riller til fletliner og det bløde Soft-Touch-håndtag sikrer komfort og stabilitet.
Produktdetaljer:
- Kuglelejer: 5 kuglelejer + 1 One Way Clutch rulleleje for jævn gang
- Bremsekraft: 12 kg med slidstærke carbon-bremseplader
- Baitrunner: Fint justerbar med præcist baghjul
- Spole: CNC-fræst aluminiumsspole med riller, ideel til fletliner
- Komfort: Soft-Touch-håndtag i pink, kan monteres til både venstre og højre hånd
- Design: Matsort finish med moderne look
| Bremsekraft: | 12 kg |
|---|---|
| Egenvægt: | 525g |
| Kugleleje: | 5+1 |
| Oversættelse: | 4,7:1 |
| Snorfatning: | 0,28mm/520m |
| Snortrækning: | 95 cm |
| Størrelse: | 6000 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)