52,89 €*
% Rabat 83,28 €* (36.49% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
2744040
EAN:
4068085018835
Produktinformation "Anaconda Magist Mate MTX-5000"
Anaconda
Magist Mate MTX-5000
Kraftfuld 5000-rulle til de højeste krav!
Leder du efter en kompakt og kraftfuld rulle, der støtter dig på hvert fiskeeventyr? Denne Fastdrag-Powermaskine imponerer ikke kun med sit elegante carbon-dekorerede udseende, men især med sin overlegne ydeevne.Med en imponerende bremsekraft på 20 kg, silkeblød gang og en præcist justerbar frontbremse er denne rulle ideel til præcise drillinger og alsidige anvendelser. Den langkastende spole sikrer nøjagtige kast, mens det vridningsstive nylonhus står for holdbarhed og stabilitet.
Perfekt til korte stænger (8–11 ft) og længere fisketure!
Produktdetaljer:
- Kuglelejer: 7 + 1 One Way Clutch rullelejer for glat gang
- Bremsekraft: 20 kg Fast Drag bremse, fuld bremsekraft på kun 1,5 omdrejninger
- Gearforhold: 5,2:1 for optimal kraftoverførsel
- Spole: Distance Cast aluminiums spole med 2 line clips
- Materiale: Vridningsstift nylonhus, elegant PLACEHOLDER_221-dekoration
- Komfort: Soft-Touch håndtag, CNC-svingarm
| Bremsekraft: | 20 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 7+1 |
| Oversættelse: | 4,4:1 |
| Snorfatning: | 0,25mm/350m, 0,28mm/280m |
| Snortrækning: | 82 cm |
| Størrelse: | 5000 |
| Vægt i gram: | 440 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)