49,76 €*
% Rabat 96,82 €* (48.61% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
5610360
EAN:
4039507215989
Produktinformation "Anaconda Undercover 50 12ft 2,75lb"
Anaconda
Undercover 50 12275
med 360cm eller 12ft stanglængde og 2,75lb kastevægt
Langdistancejæger med sensationel kampkraft!
De nye Undercover karpestænger præsenterer sig i et diskret, men elegant design og er perfekt tilpasset kravene fra moderne karpefiskere & langdistancejægere!
Alle modeller i serien er udstyret med slanke & lette Carbon composite stangemner, som har særligt hurtige aktioner.
Ved kast oplades stangryggen ideelt og bringer selv tunge fiskesæt præcist ud på store kastelængder!
Stanggrebet i Split-EVA lover en behagelig brugskomfort under dine langdistancekast og sikrer også under fighten et godt følesans & ideelt håndtag!
På grund af den særlige følsomhed i Undercover karpestængerne garanteres et absolut fight-nydelse, mens den stærke ryg besejrer selv de største karper.
Specielle funktioner:
High-Performance Carbon composite stangemner, robuste 5+1 dobbeltrings-stangringe, 50mm stjernering, Anaconda skruehjulholder, Anaconda lineclip, Split-EVA stanggreb, transportetui, ...
| Egenvægt: | 300g |
|---|---|
| Håndtag: | Split EVA |
| Kastevægt: | -100g/2,75lb |
| Ringe: | 5+1 |
| Rute dele: | 2 |
| Startning: | 50 |
| Tom: | Carbon Composite |
| Transportlængde: | 190cm |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)