122,68 €*
% Rabat 182,24 €* (32.68% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
0373065
EAN:
4029569267682
Produktinformation "Black Cat Catextreme 65"
Black Cat
Catextreme 65
Arbejdshesten for geddefiskeren!
Arbejdshesten for geddefiskere. Fiskeri efter Europas største ferskvandsrovdyr kræver ekstremt robust udstyr. Med Black Catextreme tilbyder vi en pålidelig fastspolehjul i de tre vigtigste størrelser afhængigt af anvendelsesområde. Catextreme imponerer med en uforgængelig aksel, en PLACEHOLDER_276-svinghjul for maksimal kraftoverførsel og et bjørnestærkt bremsesystem.
Størrelserne 55 og 65 bruges til aktiv fiskeri, spinnefiskeri og vertikalfiskeri. Catextreme er specielt udviklet til brug med flettet line og garanterer optimal kraftoverførsel samt en harmonisk indspoling, også af store agn.
Produktdetaljer:
- Rotor fremstillet af aluminium og derfor fuldstændig vridningsfri
- Hus fremstillet af aluminium og derfor fuldstændig vridningsfri
- Ekstra stort Offshore-flerskive-bremsesystem
- Robust Power-gear
- Aluminium Long Stroke-spole
- Perfekt lineføring
- Uendelig anti-reverse
| Bremsekraft: | 14 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 5+1 |
| Oversættelse: | 5,6:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,40mm/265m |
| Snortrækning: | 110 cm |
| Størrelse: | 6500 |
| Vægt i gram: | 643 |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)