154,98 €*
% Rabat 208,28 €* (25.59% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
0374105
EAN:
4029569298587
Produktinformation "Black Cat Catextreme Big Cat 105"
Black Cat
Catextreme Big Cat 105
Ekstrem robust hjul til mallefiskeri!
Stationærhjulet fra Black Cat er et robust fiskerhjul til mallefiskeri. Takket være en stabil hjulaksel, et kraftfuldt håndtag, et stærkt bremsesystem og andre fantastiske funktioner, kan hjulet uden problemer modstå de hårde belastninger ved mallefiskeri. Det er også muligt sikkert at trække stærke store malle ud.
Mallehjulet kan blandt andet bruges meget godt til bojefiskeri, afspænding og til fiskeri med U-flyder montage samt til distancestangsfiskeri på lange afstande. Mallehjulet er udviklet til brug med flettet mallelina og muliggør en meget god kraftoverførsel samt en harmonisk indspoling, også af store mallebait.
Produktdetaljer:
- Hus & rotor fremstillet af aluminium & derfor helt vridningsfrit
- meget stort Offshore-flerskive-bremsesystem
- robust Power-gear
- Aluminium-Long Stroke-spole
- meget god lineføring
- uendelig anti-reverse
| Bremsekraft: | 27 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 5+1 |
| Oversættelse: | 4,2:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,55mm/400m |
| Snortrækning: | 110 cm |
| Størrelse: | 10000 |
| Vægt i gram: | 1174 |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)