114,34 €*
% Rabat 167,71 €* (31.82% sparet)Produktinformation "Daiwa 19 Emblem Spod 35 SCW QD"
Daiwa
Emblem Spod 35 SCW QD
Long Range fiskeri gjort let!
Den har længe været eftertragtet, og nu er den endelig her: Vi kan præsentere jer for de nye, kraftigt forbedrede Emblem Spod hjul.
Emblem Spod er fuldstændig redesignet, så de ikke kun skinner med et nyt design, men den tekniske udstyr er helt og holdent designet til kompromisløst Long Range til Super Long Range karpefiskeri på maksimale afstande.
Med det 35mm spolehøjde-system er flere områder af dette Spod hjul væsentligt forbedret for maksimale kastelængder:
Dette sikrer en endnu større modstandsdygtighed samt belastningsevne, mens kastedygtigheden optimeres yderligere!
Også lineindtagningen på fantastiske 124cm pr. omdrejning kan imponere, da det sikrer en ekstrem indspændingskraft med Power uden ende.
Daiwa Emblem Spod 35 SCW QD er udstyret med 2 High Impact Line-Clips. Disse er yderst skånsomme mod linen og sikrer en perfekt kastepræcision, som muliggør et præcist kast til dit fodersted eller Hot Spot!
Meget effektivt karpe- og langdistance- & Spod hjul til alle anvendelser:
Kombinationen af Air Rotor, DigiGear II gearsystem og Slow Cross Wrap lineindlæg sikrer en perfekt ydeevne i enhver situation, modstår selv ekstreme situationer ved karpefiskeri eller Spod og leverer selv tunge montage samt Spod bombs & foder raketter præcist over store afstande.
Produktdetaljer:
- Air Rotor
- DigiGear II gear
- Twist Buster II lineføringsrulle
- manuel Infinite Anti-Reverse tilbageslagsikring
- stabilt aluminiumshåndtag med Soft-Touch T-håndtag
- SCW - Slow Cross Wrap lineindlæg (for et perfekt viklemønster med næsten enhver fiskeline i enhver situation)
- 2 HIP Line-Clips (for præcise kast til dit ønskede Spod)
- Rotor Brake
- 35mm spolehøjde
- Quick Drag bremsesystem (muliggør hurtig justering af ønsket bremsekraft)
- Bøjleomslag sker manuelt (= manuel bøjleomslag)
- …
| Bremsekraft: | 15 kg |
|---|---|
| Kabinet: | DS5 |
| Kugleleje: | 6 |
| Oversættelse: | 5,5:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,35mm/300m |
| Snortrækning: | 124 cm |
| Størrelse: | 5000 |
| Vægt i gram: | 615 |
| krank: | Einzelkurbel |
Login
2 anmeldelser
22. marts 2021 06.13
cool
Läuft gut
3. januar 2021 13.56
Suuupeer
die beste Spod-Rolle