39,35 €*
% Rabat 61,46 €* (35.97% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
10414-105
EAN:
0043178600245
Produktinformation "Daiwa 20 Laguna LT 1000"
Daiwa
20 Laguna LT 1000
Daiwa-Teknologi til en smart pris!
Laguna LT 1000 er en spinnestang, der er baseret på Light & Tough-konceptet og tilbyder maksimal stabilitet og enorm kampkraft med en yderst lav egenvægt!
Men hvorfor har denne hjul så lav egenvægt?
Det skyldes i høj grad, at en let True Carbon-hjulkrop blev anvendt. Denne reducerer vægt og størrelse sammenlignet med traditionelle hjul, men tilbyder samme høje stabilitet som traditionelle materialer.
„Air Rotor“-systemet forbedrer balancen og rotationen. Derudover reducerer det rotorens vægt med 15%! Så dette spinnestangshjul kører silkeblødt med 3 kuglelejer og 1 rulleleje. Desuden har kun få hjul i denne prisklasse 3 kuglelejer!
Produktdetaljer:
- let Carbon hjulkrop
- LT koncept (Light & Tough)
- ABS langkastspole i aluminium
- Tough Digigear gearsystem
- pålideligt ATD bremsesystem
- Cross Wrap lineføring, Infinite tilbageslagsstop
- Twist Buster II lineførerulle
- Aluminiumsdrejeknap med stort ergonomisk håndtag
| Bremsekraft: | 5 kg |
|---|---|
| Kabinet: | Carbon |
| Kugleleje: | 3+1 |
| Oversættelse: | 5,2:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,14mm/150m |
| Snortrækning: | 64 cm |
| Størrelse: | 1000 |
| Vægt i gram: | 220 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)