71,64 €*
% Rabat 116,66 €* (38.59% sparet)Produktinformation "Daiwa 20 NZON Afstand 25"
Daiwa
20 NZON Distance 25
En kombination af langdistance- og Feeder hjul!
Det har Feederfiskere sikkert ventet på i et stykke tid. Men nu er den her, 20 NZON Distance 25 fra Daiwa. For den er perfekt til dem af os, der værdsætter lange kast, men samtidig tilbyder ekstremt meget Power ved Feedern.
Dette hjul scorer også med sit 4,6:1 gearforhold! Det sikrer nemlig, at opvikling af tunge agn er en leg. Derudover kan du med et håndtagstræk rulle hele 92 cm ind. Du mærker ingen modstand takket være Infinite Anti-Reverse tilbageslagsstop.
Aluminiums-spolen kan rumme en monofil fiskesnøre op til 150 m med en diameter på 0,28 mm. Men har du mindre snøre på, forbliver linen stadig glat.
Der er også tænkt på, at nogle af os gerne vil markere rækkevidden på sin fiskesnøre præcist. Til dette formål er hjulet udstyret med Twin Line Clips, som du kan bruge til at fastsætte den nøjagtige kasteafstand. Så kan du med dette hjul præcist sigte på dit udvalgte Hot Spot. Intet står altså i vejen for det næste store fangst!
Produktdetaljer:
- Aluminiums-spole
- Twistbuster 2
- Infinite Anti-Reverse tilbageslagsstop
- Twin Round Metal Line Clips
- Aluminiumsfræset håndtag med Soft-Touch T-håndtagsknop
- Graphite krop og rotor
- manuel bøjleomslag (bøjleomslaget sker manuelt)
| Bremsekraft: | 9 kg |
|---|---|
| Kabinet: | Graphite |
| Kugleleje: | 1 |
| Oversættelse: | 4,6:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,28mm/150m |
| Snortrækning: | 92 cm |
| Vægt i gram: | 530 |
| krank: | Einzelkurbel |
Login