64,35 €*
% Rabat 107,29 €* (40.02% sparet)Gennemsnitlig bedømmelse på 4.2 ud af 5 stjerner
Produktinformation "Daiwa 20 NZON LT 5000 S-CP"
Daiwa
N'ZON LT 5000S-CP
Feederrolle til krævende brug!
Med N'ZON LT 5000S-CP beviser Daiwa teamet højeste professionalisme inden for hjulbygning og leverer et moderne, absolut pålideligt Feederhjul med Light & Tough koncept, til krævende brug ved moderne Feederfiskeri og/eller Matchfiskeri!
Det velafprøvede Tough Digigear gear tilbyder enorm Power og en perfekt kraftoverførsel ved Match- og Feederfiskeri, hvor du sikkert kan indspole selv tunge montage og store fangster, samt en silkeagtig hjulrotation i enhver situation.
På grund af den brede spole kan der, trods en lavere gearing, opnås en høj lineindtagning. Dette har en positiv effekt på gearkraften og levetiden, hvilket gør at N’ZON LT 5000S-CP vil tjene dig godt!
En absolut sikkerhed, selv i kritiske drill-situationer, muliggøres af ATD bremsesystemet. Dette giver nemlig mulighed for øjeblikkelig frigivelse af den indstillede bremsekraft uden startmodstand. Så du kan reagere perfekt på enhver situation!
Produktdetaljer:
- Light & Tough Bodyconcept
- Air Rotor
- Tough Digigear hjulgear (for perfekt kraftoverførsel og en silkeagtig hjulrotation)
- ATD bremsesystem
- Infinite Anti-Reverse tilbageslagsstop
- Silent Oscillation System med Cross Wrap lineindlægning
- Longcast ABS aluminiums-spole
- One-Touch aluminiums-snellestang
- Air Bail hjulbøjle med Twist Buster II linefører
- HIP lineclip
| Bremsekraft: | 12 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 4 |
| Oversættelse: | 4,7:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,28mm/150m |
| Snortrækning: | 79 cm |
| Størrelse: | 5000 |
| Vægt i gram: | 290 |
| krank: | Einzelkurbel |
2 af 2 bedømmelser
Gennemsnitlig bedømmelse på 4.2 ud af 5 stjerner
4.25 ud af 5 stjerner
Login
2 anmeldelser
24. april 2024 13.08
Anmeldelse med bedømmelse på 5 ud af 5 stjerner
SUPER
Smooth running reel and absolutely great for the price.
28. september 2021 05.11
Anmeldelse med bedømmelse på 3.5 ud af 5 stjerner
Perfect
Jó ár-érték arány.