512,26 €*
% Rabat 692,71 €* (26.05% sparet)Produktinformation "Daiwa 21 Certate SW G 10000-P"
Daiwa
21 Certate SW (G) 10000-P
Fantastisk Power og ydeevne!
Med Daiwa hjul kan du stole på deres kvalitet. Det er ikke anderledes med Certate SW, og du får et videreudviklet spolehjul, som udmærker sig ved teknisk ingeniørkunst! Dens ét-stykke konstruktion af en robust Monocoque-krop giver en utrolig stabilitet, der tåler de højeste belastninger og tryk. På grund af dens struktur er den mere kompakt og mindre i ydre dimensioner, mens den indvendigt endda tilbyder mere plads end traditionelle spolehjul.
Der forbedrer det højkvalitets Zaion „Air Rotor“-system både balancen og rotationen. Derudover reduceres rotorens vægt og startmodstanden, når den begynder at dreje. Det giver dig optimal følsomhed!
Derudover sikrer det velafprøvede Tough Digigear gear en silkeagtig glidende gang og enorm Power. Så du kan fiske med store agn over længere tid uden at gå på kompromis med hjullets jævnhed. Kun gennem denne geniale kombination kan du i enhver situation glæde dig over en rolig gang på dit hjul.
Den enorme bremsekraft på 25 kg understøttes af det pålidelige og kraftige ATD bremsesystem. Dette sikrer en optimeret bremsekraft og en fantastisk fight-performance, som selv udfordrer særligt stærke rovfisk. Med støtte fra Cross Wrap lineføring ligger linen præcist på spolen og reducerer markant den frygtede backlash-risiko ved kast. Det øger kastelængden betydeligt!
Du kan trygt stole på dens tekniske egenskaber og stabilitet. Det gør Certate SW fra Daiwa til en kvalitetsfuld følgesvend til dine næste fisketure!
Produktdetaljer:
- 8 kuglelejer
- Aluminium hjulkrop
- Monocoque Body (ét-stykke konstruktion)
- Magsealed Body konstruktion
- Zaion Air Rotor
- Tough Digigear CNC-fræset aluminium gear
- Infinite tilbageslagsstop
- pålideligt ATD bremsesystem
- Cross Wrap lineføring
- Aluminium langkastspole med „Anti Backlash System“ (ABS)
- Énstykket Air Bail hjulbøjle
- Twist Buster II Magsealed lineførerulle
- Aluminium håndtag
- Power EVA håndtagsknop
| Bremsekraft: | 25 kg |
|---|---|
| Gearkasse: | Aluminium |
| Kabinet: | Monocoque |
| Kugleleje: | 8 |
| Oversættelse: | 4,8:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,37mm/300m |
| Snortrækning: | 98 cm |
| Størrelse: | 10000 |
| Vægt i gram: | 620 |
| krank: | Einzelkurbel |
Login