122,68 €*
% Rabat 211,46 €* (41.98% sparet)Produktinformation "Daiwa 21 Emblem 45 SCW QD SD"
Daiwa
Emblem 21 45 SCW QD SD
Hjulet til distancefiskeri med Super-Deep-spole!
Med Emblem 45 SCW QD Big Pit hjulet med Super Deep (SD) spole er du også godt rustet til fiskeri på ekstrem afstand. Linekapaciteten på 700 meter 0,35 mm mono giver optimale muligheder for at ramme de rigtige spots ved meget store søer og dæmninger!
Ved brug af det nye QDM-bremsesystem kan du justere bremsen mere følsomt med længere bremselængde og dermed især forberede dig på fighten på lang afstand. Den ekstra stærke aksel i rustfrit stål sikrer ekstrem holdbarhed på afstand og giver også ved store fisk nok reserver til at gennemføre fighten med succes.
Det ideelle hjul til de store vandområder i Frankrig, Østrig og Italien!
Produktdetaljer:
- Inkluderer reservespole med en linekapacitet på 530 meter 0,35 mm
- Air Rotor
- Diggigear II gear
- QDM bremsesystem
- Infinite Anti-Reverse tilbageslagsstop
- SCW (Sloe Cross Wrap) lineindlægning
- Ultra Longcast spole
- Aluminium reservespole
- 45 mm spoleløft
- One-Touch foldbar håndtag
- Træ-håndtagknop
- Twist Buster II lineføringsrulle
- HIP lineclip
- Manuel bøjleomslag
| Bremsekraft: | 15 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 4 |
| Oversættelse: | 4,9:1 |
| Reservespole: | ja |
| Snorfatning: | 0,35mm/700m |
| Snortrækning: | 104 cm |
| Størrelse: | 14000 |
| Vægt i gram: | 645 |
| krank: | Einzelkurbel |
Login
2 anmeldelser
22. november 2023 02.59
Перфетна
Пристигнаха в отлично добре опаковани састояние доволен съм браво
6. juli 2022 21.53
Schnell angeliefert und sauber verpackt
Sendung ist heute unbeschadet in Mainz angekommen. Nach 3 Tagen schon da. Die Rollen machen einen guten Eindruck. Werde mit den Rollen im Rhein auf Karpfen und Barben an einer Steinpackung fischen. Da es hier auch sehr große Waller gibt muß alles etwas größer und dicker sein. Nochmals viele Grüße und Danke für die schnelle Lieferung aus Mainz am Rhein.