185,18 €*
% Rabat 253,13 €* (26.84% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
10307-200
EAN:
043178172193
Produktinformation "Daiwa 22 Silvercreek MQ LT2000S-H"
Daiwa
22 Silvercreek MQ LT2500S-H
Let og præcis hjul til ørredfiskere med de højeste krav!
Nyd den perfekte kombination af følsomhed og styrke med dette finesse-hjul, der er specielt udviklet til ørredfiskeri i strømmen! Takket være det høje gearforhold kan du hurtigt optage linen og føre dit agn målrettet – ideelt til situationer, hvor præcision er afgørende.Den ekstra flade spole er optimal til brug med meget tynde liner, mens ATD bremsesystemet sikrer, at linen frigives uden høj startmodstand – ideelt til fighten i krævende øjeblikke.
Den lette og vridningsstive monocoque-hjulhus i Zaion V materiale garanterer en silkeagtig gang og giver dig den kontrol og stabilitet, du har brug for ved hver fisketur.
Med det ergonomiske kork-håndtag og det højkvalitets aluminium Screw-In håndtag har du ekstra komfort og fast greb i hånden!
Produktdetaljer:
- LT (Light & Tough)
- ZAION V MQ Monocoque hjulhus
- Aluminium Body Cover
- 6 kuglelejer (inkl. 1 CRBB)
- ZAION V AIR ROTOR
- ATD bremsesystem
- Aluminium langkastspole
- AIR BAIL hjulbøjle
- Maskinfræset aluminium Screw-In håndtag
- Kork håndtag
| Bremsekraft: | 5 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 5+1 |
| Oversættelse: | 5,8:1 |
| Snorfatning: | 0,14mm/150m |
| Snortrækning: | 76 cm |
| Størrelse: | 2000 |
| Vægt i gram: | 175 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)