73,73 €*
% Rabat 131,25 €* (43.82% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
10308-201
EAN:
043178172186
Produktinformation "Daiwa 22 Silvercreek X LT2500S-XH"
Daiwa
22 Silvercreek X LT2500S-XH
Let hjul med højeste præcision til dit rovfiskeri eventyr!
Oplev perfekt agnkontrol og enestående lethed med dette hjul, der er specielt udviklet til let rovfiskeri.Den robuste, vridningsstive hjulkrop i Zaion V materiale og LT-konstruktionen gør dette hjul særligt let og sikrer en varigt silkeblød gang. TOUGH DIGIGEAR gearingen er perfekt lejet og giver dig mulighed for at føre dine agn optimalt og mærke præcise hug.
Med den specielle udløbskant på ABS spolen opnår du længere kastelængder med mindre friktion, mens ATD bremsesystemet straks frigiver linen – ideelt til brug med tynde liner.
Det komfortable kork-håndtag og det højkvalitets aluminium Screw-In håndtag sikrer en behagelig håndtering. Gør dig klar til et nyt niveau af præcision og ydeevne ved rovfiskeri!
Produktdetaljer:
- LT (Light & Tough)
- ZAION V hjulkrop
- ZAION V Body Cover
- 5 kuglelejer
- ZAION V AIR ROTOR®
- TOUGH DIGIGEAR gear
- ATD™ bremsesystem
- Cross Wrap lineføring
- AIR BAIL hjulbøjle
- Maskinfræset aluminium Screw-In håndtag
- Kork håndtag
| Bremsekraft: | 5 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 5 |
| Oversættelse: | 6,2:1 |
| Snorfatning: | 0,16mm/150m |
| Snortrækning: | 87 cm |
| Størrelse: | 2500 |
| Vægt i gram: | 200 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)