464,35 €*
% Rabat 637,50 €* (27.16% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
10316-400
EAN:
043178188170
Produktinformation "Daiwa 24 Certate SW(G) 4000-H"
Daiwa
24 Certate SW(G) 4000-H
Maksimal Power og højeste præcision til havfiskeri!
Med denne havhjul klarer du selv de mest krævende forhold på åbent hav! Takket være det innovative Airdrive-design og den lette Zaion Airdrive-rotor får du en silkeagtig, modstandslet gang – ideel til præcist og kraftfuldt fiskeri, selv under barske forhold.Den hule Airdrive-bøjle minimerer sammenfiltringer og gør brugen lettere, især ved kraftig vind. Det robuste Tough Digigear-gear med ekstra store tænder er perfekt til at lande kampstærke havfisk og tåler de højeste belastninger.
MQ aluminium-hjulhus og MagSealed-konstruktionen beskytter hjullets indre optimalt mod saltvand og snavs for at sikre lang levetid. Den kraftfulde ATD-bremse med kulfiber-bremseskiver giver dig fuld kontrol i enhver fight.
Dette hjul giver dig det bedste inden for kvalitet, holdbarhed og ydeevne – direkte "Made in Japan".
Produktdetaljer:
- Airdrive Design
- MQ Monocoque aluminium-hjulhus
- 10 kuglelejer (inkl. 5 CRBB)
- Zaion Airdrive-rotor
- CNC-fræset Duralumin-gear
- ATD bremsesystem
- Airdrive ABS langkaste-spole
- Airdrive hjulbøjle
- Twist Buster III linefører-rulle
- Rund Hard-EVA håndtagknop
- Made in Japan
| Bremsekraft: | 12 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 10 |
| Oversættelse: | 5,7:1 |
| Snorfatning: | 0,37mm/150m |
| Snortrækning: | 90 cm |
| Størrelse: | 4000 |
| Vægt i gram: | 335 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)