112,26 €*
% Rabat 167,71 €* (33.06% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
10252-500
EAN:
043178191354
Produktinformation "Daiwa 24 Crosscast 45SCW 5000C QD"
Daiwa
24 Crosscast 45SCW 5000C QD
Lange kast og robuste Power til store udfordringer!
Oplev Big Pit teknologien i et kraftfuldt design, der er specielt udviklet til lange afstande og store fisk.Med en 45mm spolehøjde og Longcast kastekant opnår du let høje kasteafstande og bevarer fuld kontrol. Den robuste Air Rotor i Zaion V materiale sikrer vridningsstabilitet og kører med minimal startmodstand – ideel til præcis og afslappet fiskeri.
Takket være den stabile rustfri aksel kan hjulet modstå selv stærke fiskekampe, mens QD bremsesystemet muliggør lynhurtig tilpasning til skiftende drill-situationer. Den fjederbelastede HIP lineclip giver dig mulighed for at placere dine kast præcist og ramme foderpladsen igen og igen med nøjagtighed.
Den unlakerede overflade sikrer, at hjulet forbliver pænt selv ved intensiv brug. Dit ideelle hjul til krævende fisketure!
Produktdetaljer:
- 4 kuglelejer
- ZAION V AIR ROTOR
- DIGIGEAR II gear
- Infinite Anti-Reverse tilbageslagsstop
- QDM bremsesystem
- SCW (Slow Cross Wrap) lineføring
- 45mm spolehøjde
- Aluminium langkastspole
- HIP lineclip
- Twist Buster II lineførerulle
- Maskinfræset aluminiumskurv
- T-Shape håndtag
- Manuel bøjleomslag
| Bremsekraft: | 15 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 4 |
| Oversættelse: | 4,9:1 |
| Snorfatning: | 0,35mm/300m |
| Snortrækning: | 104 cm |
| Størrelse: | 5000 |
| Vægt i gram: | 600 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)