103,93 €*
% Rabat 167,71 €* (38.03% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
10255-500
EAN:
043178191026
Produktinformation "Daiwa 24 Crosscast Surf 45SCW 5000C QD"
Daiwa
24 Crosscast Surf 45SCW 5000C QD
Perfekte kasteafstande med den nyeste teknologi!
Oplev surfhjulet, der vil revolutionere din fiskeoplevelse! Med dens 45 mm spolevandring garanterer den ekstreme kasteafstande, mens Slow Cross Wrap (SCW) lineoplægning sikrer optimal udnyttelse af tynde flet- og monoliner.Den lette Zaion V Air Rotor reducerer opstartsmodstanden og giver forbedret følsomhed.
Takket være det robuste Digigear-II-gear er du også godt rustet til tunge tackler op til 200 g
Produktdetaljer:
- 45 mm spolevandring for ekstreme kasteafstande
- Zaion V Air Rotor for lavere opstartsmodstand
- SCW-teknologi for præcis lineoplægning
- Stærk indspinningskraft takket være Digigear-II-gear
- QDM-bremsesystem for hurtig justering
- 3 kuglelejer for en glat gang
- Aluminium longcast-spole og CNC-fræset aluminiumshåndtag
- Twist Buster II lineførerulle og HIP lineklip
- Mål: spolevandring 45 mm, egnet til tackler op til 200 g
| Bremsekraft: | 15 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 3 |
| Oversættelse: | 4,9:1 |
| Snorfatning: | 0,35mm/300m |
| Snortrækning: | 104 cm |
| Størrelse: | 4500 |
| Vægt i gram: | 600 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)