93,51 €*
% Rabat 165,63 €* (43.54% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
10162-300
EAN:
043178189283
Produktinformation "Daiwa 24 Emcast BR LT3000"
Daiwa
24 Emcast BR LT3000
Perfekt balance og præcise kast til alle fiskearter!
Denne kompakte og lette fritløbsrolle giver dig maksimal kontrol og præcision – perfekt til allround-fiskeri efter forskellige fiskearter i europæiske ferskvand. Takket være det innovative AIRDRIVE-design flyttes rullens tyngdepunkt nedad, hvilket gør dine kast endnu mere følsomme og præcise.Den specialudviklede AIRDRIVE-bøjlearm forhindrer pålideligt sammenfiltring af linen, mens ATD-Type L bremsesystemet arbejder uden høj startmodstand – ideelt ved tynde liner og pludselige fiskebevægelser på kort afstand.
Med TOUGH DIGIGEAR gearkonstruktionen oplever du en blød gang og optimal kraftoverførsel, selv ved store fisk. Den fint justerbare fritløb er perfekt til fiskeri efter sky fisk som ørred, sandart og ål.
Denne rulle kombinerer funktionalitet og komfort i et kompakt design og er din ideelle følgesvend til succesfulde fisketure!
Produktdetaljer:
- AIRDRIVE Design
- DS4 Rollenkörper
- DS4 Body Cover
- 3 Kugellager
- AIRDRIVE ROTOR
- TOUGH DIGIGEAR Getriebe
- Infinite Anti-Reverse Rücklaufsperre
- ATD Type-L Bremssystem
- Cross Wrap Schnurverlegung
- ABS Aluminium-Weitwurfspule
- AIRDRIVE Rollenbügel
- Twist Buster III Schnurlaufröllchen
- Aluminiumkurbel
- T-Shape Kurbelknauf
| Bremsekraft: | 10 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 3 |
| Oversættelse: | 5,2:1 |
| Snorfatning: | 0,23mm/150m |
| Snortrækning: | 77 cm |
| Størrelse: | 3000 |
| Vægt i gram: | 265 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)