175,80 €*
% Rabat 269,79 €* (34.84% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
10317-500
EAN:
043178189320
Produktinformation "Daiwa 24 N´Zon Plus LT5000S-CP"
Daiwa
24 N'Zon Plus LT 5000S-CP
Maksimal præcision og holdbarhed til dit Feeder-fiskeri!
Sats på højeste kontrol og ydeevne med denne hjul, der er specielt udviklet til Feeder-fiskeri.Gennem det innovative AIRDRIVE-design og ZAION V AIRDRIVE-rotoren er hjulet særligt let og perfekt afbalanceret, hvilket giver dig optimal kasteafstand og præcis agnplacering. Den ultralette LC-ABS Airdrive-spole og den nydesignede bøjlearm forhindrer pålideligt sammenfiltring af linen og giver dig stabilitet ved hvert kast.
Takket være det robuste DIGIGEAR II-gear i den vridningsstive aluminiums-hjulhus kan du også nemt indhente tunge foderkurve på afstand. QD-bremsen tillader hurtig tilpasning til krævende fight-situationer og er perfekt til method-fiskeri.
Dette hjul kombinerer holdbarhed og præcis funktionalitet til krævende lystfiskere!
Produktdetaljer:
- AIRDRIVE Design
- Aluminiums-hjulhus
- 5 kuglelejer (inkl. 1 CRBB)
- ZAION V AIRDRIVE ROTOR
- DIGIGEAR II gear
- QD bremsesystem
- AIRDRIVE ABS langkastespole
- HIP lineclip
- AIRDRIVE hjulbøjle
- Twist Buster III lineførerhjul
- One-Touch aluminiums-snellestangskurv
| Bremsekraft: | 12 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 5+1 |
| Oversættelse: | 4,7:1 |
| Snorfatning: | 0,28mm/150m |
| Snortrækning: | 79 cm |
| Størrelse: | 5000 |
| Vægt i gram: | 290 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)