508,10 €*
% Rabat 707,29 €* (28.16% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
10121-045
EAN:
0043178152478
Produktinformation "Daiwa Basia 45 SLD QD"
Daiwa
17 Basia 45 SLD QD
Big Pit kampagningshjul til alsidig brug inklusive reservedelsspole!
Basia 45SLD QD "Big Pit" langkasthjul er udstyret med den nyeste teknologi inden for hjulbygning og er specielt optimeret til det europæiske fiskescene!
Den silkeagtige hjulrotation på disse Big Pit langkasthjul sikrer i kombination med Digigear II gear en særlig effektiv & stille kraftoverførsel, så du kan fokusere fuldt ud på fiskeriet!
Alle modeller har et elegant mat sort udseende, et stilfuldt ægte træ håndtag og er udstyret med en dybt fræset aluminiums-spole med høj linekapacitet.
Med den særligt stærke hovedaksel i rustfrit stål modstår de også de største belastninger og bevarer overtaget selv i ekstreme situationer!
Quick Drag bremsesystemet på Basia SLD QD langkasthjul fungerer særligt pålideligt, muliggør hurtig justering af bremsemodstanden inden for sekunder og klarer alle modstandere under fighten!
Specielle funktioner:
8 kuglelejer, Air Metal Magnesium hjulkrop, Zaion Air rotor, 45mm spolehøjde, Quick Drag bremsesystem (QD), Infinite Anti-Reverse tilbageslagsstop, CNC-fræset Digigear II gear, ekstremt forstærket Stainless Steel aksel, Wormshaft spolehøjde-system, 10kg maksimal bremsekraft, Air Bail hjulbøjle, aluminiums langkastspole inklusive reservedelsspole, High Impact Protection Lineclip (HIP), CNC-fræset aluminiums håndtag med træhåndtag, Twist Buster II lineførerulle, Longlife bøjlefjedre, manuel bøjleflip, …
Made in Japan
| Bremsekraft: | 10 kg |
|---|---|
| Kabinet: | Magnesium |
| Kugleleje: | 8 |
| Oversættelse: | 4,1:1 |
| Reservespole: | ja |
| Snorfatning: | 0,35mm/300m, 0,40mm/230m |
| Snortrækning: | 87 cm |
| Størrelse: | 5000 |
| Vægt i gram: | 485 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
2 anmeldelser
2. november 2025 05.05
Basia 45 sld qd
Este o mulineta excelenta care nu are nevoie de nici o prezentare sau reclama suplimentara. O data folosita nu te vei mai desparti de ea.
8. marts 2018 08.33
Basia 45 sld qd
Boutique tres serieuse avec de bons prix comparé a la france. Le moulinet basia 45 sld qd est magnifique esthetique avec mes infinity je recommande vivement cet achat et cette boutique au top
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)