114,34 €*
% Rabat 188,54 €* (39.36% sparet)Produktinformation "Daiwa BG 4500 Saltvand"
Daiwa
BG 4500 Salt Water
Robust havfiskerulle med elegant design!
Med BG havrullerne skaber Daiwa ingeniørteamet de ideelle frontbremseruller til de højeste belastninger ved fersk- og saltvandsfiskeri!
Den ekstremt robuste HardBodyZ aluminium-rullekrop sikrer en vridningsfri montering af det CNC-fræsede Digigear II gear og en optimal kraftoverførsel under fighten.
ABS aluminiumspolen er udstyret med en gummiring i midten, som forhindrer "glid" af glatte flettede liner – selv under store belastninger!
"No Paint" overfladebehandling:
En speciel overfladebelægning sikrer, at der ikke flager maling af, selv ved intensiv brug og i saltvand.
ATD bremsesystem:
Fungerer uden den sædvanlige høje startmodstand og holder konstant den indstillede bremsekraft.
Fra størrelse 4500:
Kraftig brugsrulle til pilkning og kompromisløst fiskeri efter malle!
Produktdetaljer:
- 6 kuglelejer
- Digigear II gear
- Infinite Anti-Reverse tilbageslagsstop
- Aluminiumskurv med ergonomisk soft-touch håndtag
| Bremsekraft: | 10 kg |
|---|---|
| Kabinet: | Aluminium |
| Kugleleje: | 6 |
| Oversættelse: | 5,7:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,35mm/320m |
| Snortrækning: | 109 cm |
| Størrelse: | 4500 |
| Vægt i gram: | 625 |
| krank: | Einzelkurbel |
0 af 0 bedømmelser
Gennemsnitlig bedømmelse på 0 ud af 5 stjerner
Login