128,93 €*
% Rabat 207,29 €* (37.8% sparet)Gennemsnitlig bedømmelse på 5 ud af 5 stjerner
Produktinformation "Daiwa BG 8000 Saltvand"
Daiwa
BG 8000 Salt Water
Robust havfiskerulle med elegant design!
Med BG havrullerne skaber Daiwa ingeniørteamet de ideelle frontbremseruller til de højeste belastninger ved fersk- & saltvandsfiskeri!
Den ekstremt robuste HardBodyZ aluminium-rullekrop sikrer en vridningsstabil montering af det CNC-fræsede Digigear II gear og en optimal kraftoverførsel under fighten.
ABS aluminiumspolen er udstyret med en gummiring i midten, som forhindrer "glid" af glatte flettede liner - selv under store belastninger!
"No Paint" overfladebehandling:
En speciel overfladebelægning sikrer, at der ikke flager maling af, selv ved intensiv brug og i saltvand.
ATD bremsesystem:
Fungerer uden den sædvanlige høje startmodstand og holder konstant den indstillede bremsekraft.
Kraftig malle-rulle:
Fremragende som en stærk rulle til pilkning og til kompromisløs brug som malle-rulle!
Fra størrelse 4500:
Stærk rulle til pilkning og til kompromisløst fiskeri efter malle!
Produktdetaljer:
- HardBodyZ rullekrop
- Air Rotor
- ATD bremsesystem
- Digigear II gear
- Infinite Anti-Reverse tilbageslagsikring
- ABS II aluminiumspole
- Aluminiumskurv med ergonomisk soft-touch håndtag
- manuel bøjleomslag fra størrelse 4500
- ...
| Bremsekraft: | 15 kg |
|---|---|
| Kabinet: | Aluminium |
| Kugleleje: | 6 |
| Oversættelse: | 5,3:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,45mm/550m, 0,50mm/400m, 0,55mm/340m |
| Snortrækning: | 135 cm |
| Størrelse: | 8000 |
| Vægt i gram: | 850 |
| krank: | Einzelkurbel |
2 af 2 bedømmelser
Gennemsnitlig bedømmelse på 5 ud af 5 stjerner
5 ud af 5 stjerner
Login
2 anmeldelser
16. april 2020 18.02
Anmeldelse med bedømmelse på 5 ud af 5 stjerner
2x Daiwa BG8000 SW Rollen
Top Unternehmen kann ich nur empfehlen alles ist perfekt
10. august 2019 21.02
Anmeldelse med bedømmelse på 5 ud af 5 stjerner
no intendo este
Gracias para mi este carete mui bueno el preccio esta mejor para este carete