17,46 €*
% Rabat 29,16 €* (40.12% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
10118-150
EAN:
0043178134467
Produktinformation "Daiwa Sweepfire E 1500C"
Daiwa
Sweepfire E 1500C
Moderne design og fremragende pris
I Sweepfire-frontbremse-serien kombineres japansk know-how med en perfekt pris-ydelsesforhold.
Resultatet er en ekstremt prisvenlig fiskerulle med et pålideligt bremsesystem og en ekstra blød, stille rulning.
En så fin rulning finder du ellers mest hos betydeligt dyrere ruller. På grund af dens fordelagtige pris er denne rulle absolut optimal for begyndere, men også professionelle og ivrige fiskere får fuld valuta for pengene med denne rulle.
Også lineføringen på Sweepfire-modellerne er meget forbilledlig og egner sig også til brug med ekstremt tynde flettede og monofile fiskesnører.
Specielle funktioner:
1 kugleleje, Digigear II gear, Twist Buster II lineførerulle, Multi-Stop tilbageslagsstop, ABS II aluminiums-spole, Longlife bøjlefjedre, …
| Bremsekraft: | 2 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 1 |
| Oversættelse: | 5,3:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,20mm/140m, 0,25mm/90m, 0,28mm/75mm |
| Snortrækning: | 68 cm |
| Størrelse: | 1500 |
| Vægt i gram: | 230 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)