507,05 €*
% Rabat 700,00 €* (27.56% sparet)Produktinformation "Daiwa Tanacom 500 Elektrorulle"
Daiwa
Tanacom 500
Både manuel og elektrisk drift muligt!
Tanacom 500 elektrorullen er udstyret med en ekstremt kraftig 12V motor og er specielt udviklet til dybhavsfiskeri efter lange, rødfisk og lyssej.
Især når man skal hive tunge montage op fra store vanddybder, vil man sætte pris på fordelene ved en elektrorulle.
Selv under de største belastninger kører rullemotoren yderst pålideligt, helt fejlfrit og tilbyder tilstrækkelige kraftreserver til at hente selv store og særligt stærke fisk op fra dybet!
Konklusion:
Tanacom elektro-multiruller viser sig som absolut pålidelige og næsten uforgængelige hjælpere i ekstreme fiskerisituationer.
Produktdetaljer:
- 3 kuglelejer
- Vaskbar konstruktion
- Énstykket Power-ramme af modstandsdygtigt aluminium
- elektronisk Line Counter med meter-display
- Power spolehåndtag
- UTD bremsesystem
- 10 kg bremsestyrke
- Aluminiums-spole
- Aluminiums-svejs med ergonomisk og stort Power svejsgreb
- Acceptabel spændingsområde: DC 12V
- 10ah batteri rækker til ca. en fiskedag
- Strømstyrke: 1,5A (uden belastning) / 8A (tomgang) / 11A (maksimum)
- Maksimal trækkraft: 43 kg
- inklusive elkabel
- Made in Japan
| Bremsekraft: | 10 kg |
|---|---|
| Kabinet: | Aluminium |
| Kugleleje: | 3 |
| Oversættelse: | 2,8:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,37mm/420m |
| Snortrækning: | 170m/min |
| Størrelse: | 500 |
| Vægt i gram: | 750 |
| krank: | Einzelkurbel |
Login
2 anmeldelser
2. juli 2021 13.42
Gutes Produkt, aber Rolle zu klein
Die Rolle macht insgesamt einen hochwertigen Eindruck und ist sehr handlich und leicht. Leider habe ich mich von den (m. M. nach falschen) Schnurfassungsangaben täuschen lassen und die Rolle nun gegen ein deutlich größeres Modell getauscht.
7. november 2019 13.51
gutes Produkt mit deutscher Beschreibung echt Klasse 10 von 10 Punkten . Immer wieder gern .Danke euch, Petri
10 Punkte sehr gut