22,68 €*
% Rabat 40,61 €* (44.15% sparet)Produktinformation "DAM Quick 1 4000 RD"
DAM
Quick 1 4000 RD
Den robuste spinnestang med mange ekstra funktioner!
Quick-serien fra DAM har et godt ry, når det gælder hjul. Dette spinnestangshjul er udviklet i Tyskland og udstyret med de bedste komponenter.
Quick 1 RD har en stabil gearkonstruktion, og de høj kvalitets kuglelejer giver fiskeren et robust hjul med en meget god gearkørsel. Dermed bliver det en stærk og pålidelig følgesvend til ethvert eventyr ved bredden.
Dette hjul imponerer også visuelt, med det slanke hus og det betagende design er der også noget for øjet. Så bliver dette hjul også et blikfang på fiskestedet!
Det høj kvalitets trykstøbt håndtag, den eloxerede spole og det fremragende pris-ydelsesforhold er yderligere grunde, der taler for dette høj kvalitets spinnestangshjul.
Produktdetaljer:
- 3+1 stålkuglelejer
- høj kvalitets trykstøbt håndtag
- eloxeret spole
- grafitkrop og -rotor
- meget stærkt bremsesystem
- hovedaksel af stål
- stabil gearkonstruktion
- …
| Bremsekraft: | 3 kg |
|---|---|
| Kabinet: | Graphit |
| Kugleleje: | 3+1 |
| Oversættelse: | 5,2:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,25mm/340m |
| Snortrækning: | 84 cm |
| Størrelse: | 4000 |
| Vægt i gram: | 365 |
| krank: | Einzelkurbel |
Login