36,23 €*
% Rabat 70,73 €* (48.78% sparet)Produktinformation "DAM Quick 2 4000 FD Method"
DAM
Quick 2 4000 FD Method
Fiskerullen med de særlige ekstra funktioner!
Quick-serien fra DAM har et godt ry, når det gælder fiskeruller. Den er udviklet i Tyskland og udstyret med de bedste komponenter.
Denne fiskerulle har en meget stabil gearkonstruktion, og de høj kvalitets kuglelejer giver fiskeren en robust rulle med en meget god gearkørsel. Dermed bliver den en stærk og pålidelig følgesvend til ethvert eventyr ved bredden.
Denne rulle imponerer også visuelt, med det slanke hus og det betagende design bliver der også noget for øjet. Så denne fiskerulle bliver også et blikfang ved fiskepladsen!
Leveringsomfanget inkluderer ud over en flad aluminium reservespole også en ekstra klappelig dobbeltkurv. Den CNC-fræsede kurv, den dobbelt anodiserede spole og det fremragende pris-ydelsesforhold er yderligere grunde, der taler for denne højkvalitets fiskerulle.
Produktdetaljer:
- 5+1 stålkuglelejer
- CNC-fræset kurv
- ultraflad og dobbelt anodiseret spole
- Grafitkrop og -rotor
- Hovedaksel af stål
- Fixed-Gear-gearkonstruktion
- inkluderet i leveringen er en flad aluminium reservespole og en klappelig dobbeltkurv
| Bremsekraft: | 8 kg |
|---|---|
| Kabinet: | Graphit |
| Kugleleje: | 5+1 |
| Oversættelse: | 5,2:1 |
| Reservespole: | ja |
| Snorfatning: | 0,12mm/160m |
| Snortrækning: | 84 cm |
| Størrelse: | 4000 |
| Vægt i gram: | 290 |
| krank: | Doppelkurbel, Einzelkurbel |
Login