93,51 €*
% Rabat 159,28 €* (41.29% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
60912
EAN:
5706301609120
Produktinformation "DAM Quick 6 2000 FD"
DAM
Quick 6 2000 FD
Stærkt bremsesystem med silkeagtig glid!
Quick 6-serien er en nyudvikling i hele Quick-programmet. Disse hjul er udviklet i Tyskland og udstyret med de bedste komponenter.
Dette hjul er det perfekte værktøj til salt- og ferskvandsspinnfiskeri. Stærkt nok til at modstå de kraftigste fisk. På grund af det meget smidige og rykfri bremsesystem vil dette spinnehjul være et stærkt og pålideligt udstyr til ethvert eventyr ved bredden!
Vedligeholdelsesåbningen, påfyldningsmarkeringen og EVA-håndtaget fuldender den tekniske portefølje af dette kvalitets spinnehjul.
Produktdetaljer:
- 9+1 forseglede rustfri stålkuglelejer
- forseglet kulstof-bremsesystem
- vedligeholdelsesåbning
- saltvandsbestandig
- EVA-håndtag
- rillede spole
- påfyldningsmarkering
- aluminiumhus og let kulstofforstærket rotor
- anti-twist lineføringsrulle
- dobbelt eloxeret spole
| Bremsekraft: | 9 kg |
|---|---|
| Kabinet: | Aluminium |
| Kugleleje: | 9+1 |
| Oversættelse: | 5,2:1 |
| Reservespole: | nein |
| Snorfatning: | 0,20mm/160m |
| Snortrækning: | 74 cm |
| Størrelse: | 2000 |
| Vægt i gram: | 259 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)
Svendsen Sport A/S
Drejergangen 3A
2690 Karlslunde, Dänemark