40,39 €*
% Rabat 62,49 €* (35.37% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1394675
EAN:
022021623839
Produktinformation "Mitchell Avocet RZT 4000 RD"
Mitchell
Avocet RZT 4000 RD
Din pålidelige følgesvend ved vandet!
Den nye Avocet RZT bagbremsehjulserie er udstyret med den berømte Halo-rotor og et hurtigt bremsesystem. Mitchell står for kvalitet og pålidelighed, og Avocet-serien er ingen undtagelse.Avocet RZT er videreudviklet for at opfylde behovene hos alle lystfiskere. Med hjul op til størrelse 8000 tilbyder den et bredt udvalg af muligheder til ethvert fiskeeventyr. Stol på Mitchell Avocet for førsteklasses ydeevne og maksimal fiskeoplevelse!
Få fat i den nu og bliv mester i dit fiskeområde!
Produktdetaljer:
- Halo-rotor for overlegen styrke
- 7+1 lejer
- Øjeblikkelig tilbageslagsbeskyttelse
- Eloxeret aluminiums-spole
- Flerpladebremse, smurt filt
- EVA-knap
- Hurtigt bremsesystem i bagbremseversionen
| Bremsekraft: | 4,5 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 7+1 |
| Oversættelse: | 5,2:1 |
| Snorfatning: | 0,25mm/265m |
| Snortrækning: | 74 cm |
| Størrelse: | 4000 |
| Vægt i gram: | 304 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)