Produktinformation "Mitchell MX2 SW 6000"
Mitchel
MX2 SW 6000
Saltvands-spinnestang med de bedste egenskaber!
MX2SW hjulene er overkommelige saltvands-spinnestænger, der tilbyder en utrolig holdbarhed i deres prisklasse. Alle hjul har en utrolig glat gearfølelse og er udstyret med et fuldt bearbejdet aluminiumshåndtag for ekstra styrke. Den lette grafitkrop og rotor muliggør ubesværet kastning hele dagen.Når en fisk kroges, sikrer de superglatte og præcise filt-bremseskiver, at du sikkert kan lande fisken. Rustfrit stålkuglelejet på snurretromlen øger holdbarheden yderligere.
MX2SW fås i 5 størrelser, fra den lille 2000, der er perfekt til LRF- og klippefiskeri, til den imponerende størrelse 7000, der kan besejre de stærkeste fisk i brændingen.
Produktdetaljer:
- 5+1 rustfrit stålkuglelejer
- Let grafitkrop og rotor
- Superlet rotation og præcise filt-bremseskiver for en fremragende bremseydelse
- Aluminiumshåndtag
- Ekstra stiv bøjle
| Bremsekraft: | 5 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 5+1 |
| Oversættelse: | 4,8:1 |
| Snorfatning: | 0,28mm/350m, 0,31mm/280m, 0,36mm/200m |
| Snortrækning: | 83 cm |
| Størrelse: | 6000 |
| Vægt i gram: | 425 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)