37,26 €*
% Rabat 98,95 €* (62.34% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1570786
EAN:
0043388489029
Produktinformation "Mitchell MX5 2500S"
Mitchel
MX5 2500S
Nye standarder inden for funktioner og ydeevne!
Med 7 korrosionsbestandige stålkuglelejer (20-ruller er et 6 BB system), en let grafitkrop og rotor, en Braid Ready spole til direkte fastgørelse af flettet line, et Sealed Drag system med smurte, pålidelige bremseplader, et langsomt oscillationsgear til forbedring af lineindlægning og minimering af linevridning, et aluminiumshåndtag i slidstærkt flyaluminium, en Soft-Touch knap for fremragende greb og komfort samt et tykt aluminium-bøjledesign for maksimal holdbarhed er Mitchel MX5 spinnehjulet din pålidelige følgesvend på enhver fisketur.Oplev fremtiden inden for fiskeri med Mitchel MX5 – få det i dag!
Dette hjul vil imponere dig igen og igen!
Produktdetaljer:
- 7 stålkuglelejer - korrosionsbestandige (20-ruller er et 6 BB system)
- Grafitkrop og rotor - let grafitspolehjulskonstruktion
- Braid Ready Spool - muliggør direkte fastgørelse af flettet line til spolen
- Sealed Drag System - forseglede bremseplader, smurte, glat ydeevne
- Langsomt oscillationsgear - forbedrer lineindlægning og minimerer linevridning
- Aluminiumshåndtag - slidstærkt flyaluminium
- Soft Touch knap - Soft-Touch gummiknap giver fremragende greb og komfort
- Aluminium bøjle - tykt aluminium-bøjledesign
| Bremsekraft: | 5 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 7+1 |
| Oversættelse: | 5,2:1 |
| Snorfatning: | 0,14/150m |
| Snortrækning: | 67 cm |
| Størrelse: | 2500 |
| Vægt i gram: | 244 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)