39,35 €*
% Rabat 98,95 €* (60.23% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1570788
EAN:
0043388489043
Produktinformation "Mitchell MX5 2500S HS"
Mitchel
MX5 2500S HS
Nye standarder inden for funktioner og ydeevne!
Med 7 korrosionsbestandige stålkuglelejer (20-rullerne er et 6 BB system), en let grafitkrop og rotor, en Braid Ready spole til direkte fastgørelse af flettet line, et Sealed Drag system med smurte, pålidelige bremseplader, et langsomt oscillerende gear til forbedring af lineindlægning og minimering af linevridning, et aluminiumshåndtag i slidstærkt flyaluminium, en Soft-Touch knap for fremragende greb og komfort samt et tykt aluminium-bøjledesign for maksimal holdbarhed er Mitchel MX5 spinnehjulet din pålidelige følgesvend på enhver fisketur.Oplev fremtiden inden for fiskeri med Mitchel MX5 – skaf det i dag!
Dette hjul vil imponere dig igen og igen!
Produktdetaljer:
- 7 stålkuglelejer - korrosionsbestandige (20-rullerne er et 6 BB system)
- Grafitkrop og rotor - let grafitspolehjulskonstruktion
- Braid Ready Spool - muliggør direkte fastgørelse af flettet line til spolen
- Sealed Drag system - forseglede bremseplader, smurte, glat ydeevne
- Langsomt oscillerende gear - forbedrer lineindlægning og minimerer linevridning
- Aluminiumshåndtag - slidstærkt aluminium i flykvalitet
- Soft Touch knap - Soft-Touch gummiknap giver fremragende greb og komfort
- Aluminium bøjle - tykt aluminium-bøjledesign
| Bremsekraft: | 5 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 7+1 |
| Oversættelse: | 6,2:1 |
| Snorfatning: | 0,14mm/150m |
| Snortrækning: | 80 cm |
| Størrelse: | 2500 |
| Vægt i gram: | 243 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)