39,35 €*
% Rabat 104,16 €* (62.22% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1571220
EAN:
0043388489067
Produktinformation "Mitchell MX5 3000 HS"
Mitchell
MX5 3000 HS
Sats på pålidelighed og præcision!
Oplev førsteklasses ydeevne med Mitchell MX5 3000 HS hjulet, der står for glat gang, styrke og pålidelighed. De højkvalitets kuglelejer og geardele sikrer en særlig blød rotation.
Med et robust aluminiums hus, en kulfiberforstærket rotor og et stabilt bøjlegreb-design tilbyder dette hjul den perfekte kombination af lethed og stabilitet. Aluminiumshåndtaget med EVA-knop sikrer komfort ved enhver bevægelse.
Uanset om du fisker efter rovfisk eller ørred – MX5 3000 HS er dit pålidelige valg til alsidige fisketeknikker og krævende forhold.
Oplev fremtiden inden for fiskeri med Mitchel MX5 – få det i dag!
Dette hjul vil imponere dig igen og igen!
Produktdetaljer:
- 7 stålkuglelejer - korrosionsbestandige (20 hjul er et 6 BB system)
- Grafitkrop og rotor - let grafithjulskonstruktion
- Braid ReadySpool - gør det muligt at binde fletlinen direkte på spolen
- SealedDrag System - forseglede bremseskiver, smurt, glat ydeevne
- Langsomt oscillerende gear - forbedrer linenedlægning og minimerer linetwist
- Aluminiumshåndtag - slidstærkt aluminium i flykvalitet
- Soft Touch knap - soft-touch gummiknap giver fremragende greb og komfort
- Aluminium bøjle - tykt aluminium bøjletrådsdesign
| Bremsekraft: | 6 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 7+1 |
| Oversættelse: | 6,2:1 |
| Snorfatning: | 0,28mm/180m |
| Snortrækning: | 85 cm |
| Størrelse: | 3000 |
| Vægt i gram: | 244 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)