36,23 €*
% Rabat 109,36 €* (66.87% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1571219
EAN:
0043388489050
Produktinformation "Mitchell MX5 3000 S"
Mitchell
MX5 3000 S
Sats på pålidelighed og præcision!
Oplev førsteklasses ydeevne med Mitchell MX5 3000 S hjulet, der står for glat gang, styrke og pålidelighed. De højkvalitets kuglelejer og geardele sikrer en særlig jævn rotation.Med et robust aluminiums hus, en kulfiberforstærket rotor og et stabilt bøjlegrebsdesign tilbyder dette hjul den perfekte kombination af lethed og stabilitet. Aluminiumshåndtaget med EVA-knop sikrer komfort ved enhver bevægelse.
Uanset om du fisker efter rovfisk eller ørred – MX5 3000 S er dit pålidelige valg til alsidige fisketeknikker og krævende forhold.
Oplev fremtiden inden for fiskeri med Mitchel MX5 – få det i dag!
Dette hjul vil imponere dig igen og igen!
Produktdetaljer:
- 7 stålkuglelejer - korrosionsbestandige (20 hjul er et 6 BB system)
- Grafitkrop og rotor - let grafithjulskonstruktion
- Braid ReadySpool - muliggør direkte fastgørelse af flettet line til spolen
- SealedDrag System - forseglede bremseplader, smurt, glat ydeevne
- Langsomt oscillerende gear - forbedrer lineudlægning og minimerer linevridning
- Aluminiumshåndtag - slidstærkt aluminium i flykvalitet
- Soft Touch Knob - soft-touch gummiknap giver fremragende greb og komfort
- Aluminium Bail - tykt aluminium bøjletrådsdesign
| Bremsekraft: | 6 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 7+1 |
| Oversættelse: | 5,2:1 |
| Snorfatning: | 0,16mm/150m |
| Snortrækning: | 71 cm |
| Størrelse: | 3000 |
| Vægt i gram: | 244 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)