62,26 €*
% Rabat 156,24 €* (60.15% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1551705
EAN:
0022021643875
Produktinformation "Mitchell MX7 Lite 3000HS"
Mitchel
MX7 Lite 3000 HS
Den ultimative letvægtsrolle!
Leder du efter en hjul, der ikke kun er let, men også stabil? Så er Mitchel MX7 Lite lige noget for dig! Dette hjul er fyldt med innovative funktioner, herunder Slow Locomotive Line System, som giver dig længere kast, samt et vandtæt bremsesystem for ultimativ pålidelighed.Med 10+1 kvalitetslejer kører MX7 Lite utroligt glat og sikrer en uforlignelig fiskeoplevelse. Takket være brugen af Carbon til rotoren, magnesium til kroppen og en Carbon-kurv er dette hjul ikke kun robust, men også ultralet – perfekt til seriøse predatorfiskere, der søger højeste kvalitet og ydeevne.
Sikre dig nu Mitchel MX7 Lite og oplev en uforlignelig fiskeoplevelse!
Produktdetaljer:
- 10+1 kuglelejer
- Superlet magnesiumhus
- Carbon-rotor
- Aluminiumshåndtag
- Slow-Lokomotiv-line-system
- Vandtæt Carbon-Matrix bremsesystem
| Bremsekraft: | 5,4 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 10+1 |
| Oversættelse: | 6,2:1 |
| Snorfatning: | 0,23mm/210m, 0,28mm/140m |
| Snortrækning: | 85 cm |
| Størrelse: | 3000 |
| Vægt i gram: | 220 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)