38,30 €*
% Rabat 47,91 €* (20.06% sparet)Produktinformation "Okuma AK-5000 fritløbsrolle"
Okuma
AK-5000 Baitfeeder Friløbssnelle
Den geniale friløbssnelle med Baitfeeding System!
Okuma AK Baitfeeder er udstyret med det af Okuma designede Baitfeeding-system (friløbssystem). Dette system gør det muligt for jer at låse spolen op og lade den løbe frit. For at aktivere eller deaktivere denne tilstand skal I blot betjene friløbsarmen.
Snellet har et korrosionsbestandigt grafithus med en maskinfremstillet aluminiums-spole, en design-grafit-svingarm med et ABS-knop i T-form og en Even Flow snøreløberulle.
Den teknologi, der er indbygget i AK Baitfeeder, kan måle sig med branchens helt store. For det første har dette snelle det velafprøvede RES II system for en blød og behagelig svingoplevelse, og for det andet tilbyder det også en Cyclonic Flow rotor, så gearingen arbejder så præcist og nøjagtigt som muligt, og holdbarheden øges. Denne avancerede snelle afrundes yderligere af den ekstremt hurtigt reagerende uendelige tilbageslagsbremse og S-Curve Oscillations System for endnu mere jævn gang.
For at gøre denne snelle endnu mere mobil medfølger også en grafit-reservespole, som f.eks. kan bruges til en anden snørestyrke.
Produktdetaljer:
- Baitfeeding-System
- korrosionsbestandig grafitkrop
- Quick Set Infinite Anti-Reverse-System
- CFR Cyclon Flow Rotor
- Aluminiums-spole med maskinskæring
- S-Curve svingningssystem
- Maskinfremstillet messinggear
- RESII: computerbalanceret rotor-system
- Even Flow snøreløberulle
- rund metal line-clip
- Grafit-reservespole
| Bremsekraft: | 12 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 1+1 |
| Oversættelse: | 4,5:1 |
| Reservespole: | ja Graphit |
| Snorfatning: | 0,30mm/230m |
| Snortrækning: | 80 cm |
| Størrelse: | 5000 |
| Vægt i gram: | 458 |
| krank: | Einzelkurbel |
Login