71,64 €*
% Rabat 111,45 €* (35.72% sparet)Produktinformation "Okuma Aventa Baitfeeder AB-6000 Friløbsspole"
Okuma
Aventa Baitfeeder AB-6000 Friløbsspole
Moderne, holdbar karpehjul!
Aventa Baitfeeder friløbsspolerne viser sig at være de ideelle følgesvende til alle situationer, når det gælder moderne karpefiskeri.
Den korrosionsbestandige hjulkrop i grafit er designet til de højeste belastninger under karpefiskeri og sikrer en sikker, vridningsfri lagring af hjulgearene!
Gennem et højt præcist fremstillet drivhjul i messing garanteres en præcist arbejdende, stille og frem for alt holdbar hjulrotation.
Med Slow Oscillation gearsystemet sikrer Aventa Baitfeeder friløbsspolerne et perfekt lineoprul selv i ekstreme situationer med næsten alle fiskesnører.
Spolebremsen og friløbssystemet arbejder særligt pålideligt og muliggør en hurtig tilpasning af friløb & bremsekraft, så du kan reagere optimalt i enhver situation under karpefiskeri!
Produktdetaljer:
- Rustfri stålkuglelejer for en blød hjulrotation
- Quick-Set Anti-Reverse tilbageslagsstop
- maskinfræset gearhjul i messing
- Grafit-hjulkrop med speciel CRC korrosionsbeskyttelse
- Aluminiums-spole
- Aluminiums-reservespole
- Slow Oscillation gear (for perfekt lineoprulning)
- klappeligt aluminiums-håndtag med trægreb
| Bremsekraft: | 12 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 6+1 |
| Oversættelse: | 4,8:1 |
| Reservespole: | Aluminium |
| Snorfatning: | 0,35mm/280m |
| Snortrækning: | 72 cm |
| Størrelse: | 6000 |
| Vægt i gram: | 533 |
Login