60,18 €*
% Rabat 84,36 €* (28.66% sparet)Produktinformation "Okuma Ceymar Baitfeeder 365 Friløbssnelle"
Okuma
Ceymar Baitfeeder 365 Friløbsrolle
Friløbsrolle til kompromisløse anvendelser!
Moderne friløbsrulleserie med præcist justerbart friløbssystem, permanent blød rulning samt et elegant, sort samlet design med røde accenter på spolen!
Både friløbssystemet og frontbremsen på Ceymar Baitfeeder friløbs- & karperuller muliggør hurtige justeringer, så der på et øjeblik kan reageres på de mest forskellige fiskeri- & vandsituationer!
Det robuste, korrosionsbestandige rullehus af grafit sikrer maksimal levetid for Ceymar friløbsrullerne og en sikker, vridningsfast montering af gearingen.
Alle størrelser af Ceymar karperuller er udstyret med den nyskabende Cyclonic Flow Rotor. Dette rotordesign sikrer bedre drejningsmoment, forbedret Aerodynamik samt maksimal stabilitet i ekstreme situationer og ved store belastninger!
Produktdetaljer:
- pålideligt multi-disc bremsesystem med Hydro Block
- korrosionsbestandigt grafit-rullehus
- Baitfeeder Quick Release aluminiums-spole
- Quick-Set Anti-Reverse tilbageslagsstop
- højpræcist fremstillet messing drivhjul
- modstandsdygtig rullebøjle af aluminium
- kurvelformet håndtag af eloxeret aluminium med let ABS-knop
- reserve-spole af grafit
- RESII: rotor-balance-system
- Precision Elliptical Gearing (for perfekt lineføring & lang levetid)
| Bremsekraft: | 11 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 2+1 |
| Oversættelse: | 4,8:1 |
| Reservespole: | ja Graphit |
| Snorfatning: | 0,30mm/500m, 0,40mm/300m |
| Snortrækning: | 91 cm |
| Størrelse: | 6500 |
| Vægt i gram: | 586 |
Login