62,26 €*
% Rabat 77,08 €* (19.23% sparet)Produktinformation "Okuma Longbow XT Baitfeeder 655 Friløbssnelle"
Okuma
Longbow XT Baitfeeder 655 Friløbssnelle
Tusind gange bevist friløbssnelle!
De elegante Longbow XT friløbssneller med Baitfeeding System præsenterer sig med et elegant design og en udstyrspakke, der er perfekt tilpasset kravene fra moderne karpefiskere.
Alle modeller af Longbow XT Baitfeeder er udstyret med robuste, klappelige enkeltkurve med behagelige træhåndtag for en behagelig brugskomfort.
Den korrosionsresistente snellekrop på disse friløbssneller til karpefiskeri & bundfiskeri sikrer med sit mørkegrå, carbon-style design et elegant udseende, maksimal levetid og en absolut sikker opbevaring af snelleindmaden!
Her har vi at gøre med en yderst elegant friløbssnelle, der er perfekt designet til de fleste krav fra moderne karpefiskere & bundfiskere!
Produktdetaljer:
- 5+1 BB kuglelejer for en blød snellekørsel
- præcist & fint justerbart friløbssystem
- pålideligt frontbremsesystem med Hydro Block
- Multi-Stop Anti-Reverse tilbageslagsikring
- korrosionsbestandig grafit-snellekrop & rotor
- Cyclonic Flow rotordesign (CFR) for bedre Aerodynamic & maksimal stabilitet i ekstreme situationer
- elliptisk gearsystem (perfekt viklebillede med næsten alle fiskesnører & øget levetid)
- anodiseret aluminiums-spole
- grafit-reservespole
- robust snellebøjle af aluminium
- aluminium hurtigklapkurv med træhåndtag
- RESII: Rotor-udligningssystem
| Bremsekraft: | 9 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 5+1 |
| Oversættelse: | 4,5:1 |
| Reservespole: | ja Graphit |
| Snorfatning: | 0,35mm/280m |
| Snortrækning: | 76 cm |
| Størrelse: | 5500 |
| Vægt i gram: | 406 |
Login