81,01 €*
% Rabat 229,06 €* (64.63% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
2D-B101-364
Produktinformation "Pelzer Phenomena II 12ft 2,5lb"
Pelzer
Phenomena II 12250
med 12ft eller 366cm og 2,5lb kastevægt
Præcise afstandskast og masser af Power under fighten
..., disse egenskaber kendetegner de nye Phenomena II stænger!
Den ekstremt slanke og fjerlette 40-ton Carbon klinge har en semi-parabolsk aktion med en kraftig rygsøjle.
Kraften overføres meget hurtigt til stangbladet - PURE POWER - så du altid bevarer kontrollen under fighten!
Udseendet er holdt i transparent mørkebrun.
Specielle funktioner:
40mm stjerne-ring, 12mm top-ring, 5 + 1 Gunsmoke SIC 3-bens føringer, 100% 40-ton Carbon klinge i transparent mørkebrun, Fuji DPS skruehjuls-holder i Gunsmoke-look, mega stilfulde mørkelilla ringviklinger, Fast Grip med Duplon kegleende, aluminiums afslutningskappe med PU-stødabsorbering, og meget mere...
| Egenvægt: | 320g |
|---|---|
| Håndtag: | Split Shrink |
| Kastevægt: | -80g/2,5lb |
| Ringe: | 5+1 |
| Rute dele: | 2 |
| Startning: | 40 |
| Tom: | 40 Tonnen Carbon |
| Transportlængde: | 188cm |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)
World Fishing Tackle GmbH & Co. KG
Kaldenhausener Straße 41
47802 Krefeld, Deutschland