83,09 €*
% Rabat 249,90 €* (66.75% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
2D-B101-366
EAN:
4250336165331
Produktinformation "Pelzer Phenomena II 12ft 3lb"
PELZER
Phenomena II 12300
med 12ft eller 366cm og 3lb kastevægt
Præcise afstandskast og masser af Power under fighten
..., det er disse egenskaber, der kendetegner de nye Phenomena II stænger!
Den ekstremt slanke og fjerlette 40-ton Carbon klinge har en semi-parabolsk aktion med en kraftig ryggrad.
Kraften overføres utrolig hurtigt til stangbladet - PURE POWER - så du altid bevarer kontrollen under fighten!
Udseendet er holdt i en transparent mørkebrun farve.
Special Features:
40mm stjerne-ring, 12mm top-ring, 5 + 1 Gunsmoke SIC 3-bens føringer, 100% 40-ton Carbon klinge i transparent mørkebrun, Fuji DPS skruehjuls-holder i Gunsmoke-look, mega stilfulde mørkelilla ringviklinger, Fast Grip med Duplon kegleende, aluminium afslutningshætte med PU-stødabsorbering, og meget mere...
| Egenvægt: | 330g |
|---|---|
| Håndtag: | Split Shrink |
| Kastevægt: | -125g/3,0lb |
| Ringe: | 5+1 |
| Rute dele: | 2 |
| Startning: | 40 |
| Tom: | 40 Tonnen Carbon |
| Transportlængde: | 188cm |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)
World Fishing Tackle GmbH & Co. KG
Kaldenhausener Straße 41
47802 Krefeld, Deutschland