176,85 €*
% Rabat 281,24 €* (37.12% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1522158
EAN:
0031324174696
Produktinformation "Penn Clash II Spin 3000"
Penn
Clash II Spin 3000
Den ultimative hjul til kystfiskeri!
Klar til uforglemmelige fisketure ved kysten? Penn Clash II er det ultimative valg! Med vores CNC Gear-teknologi og HT-100-Carbonfiber-bremsesystem er Clash II klar til at tage kampen op med alle kystfiskearter, du ønsker at fange.Det fuldmetalhus og sidepladen sikrer robusthed og holdbarhed, mens 8+1 rustfri stållejesystemet sikrer en jævn ydeevne. Clutch Armor System beskytter kritiske komponenter under alle vejrforhold uden at tilføje ekstra vægt.
Takket være Leveline Slow Oscillation System bliver linen perfekt fordelt på spolen, hvilket resulterer i præcise og lange kast. Det hydrofobe snørelager sikrer en glat funktion, selv under fugtige forhold.
Clash II fås i forskellige størrelser fra 1000 til 5000 for at imødekomme alle kystanvendelser.
Få din Penn Clash II Spin nu og oplev perfektion i hvert kast!
Produktdetaljer:
- Fuldmetalhus og sideplade
- CNC Gear-teknologi
- HT-100 Carbon bremsesystem
- 8+1 rustfri stållejesystem
- Clutch Armor System
- Leveline Langsomt Oscillationssystem
- Hydrofobt snørelager
| Bremsekraft: | 6,8 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 9 |
| Oversættelse: | 6,2:1 |
| Snorfatning: | 0,28mm/180m, 0,31mm/150m, 0,36mm/150m |
| Snortrækning: | 89 cm |
| Størrelse: | 3000 |
| Vægt i gram: | 285 |
| krank: | Einzelkurbel |
0 af 0 bedømmelser
Gennemsnitlig bedømmelse på 0 ud af 5 stjerner
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Ingen anmeldelser. Del din indsigt med andre.
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)