82,05 €*
% Rabat 124,99 €* (34.35% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1558717
EAN:
0031324280601
Produktinformation "Penn Fierce IV Live Liner Spin 4000"
Penn
Fierce IV Live Liner Spin 4000
Oplev kraften i Penn Fierce IV Live Liner Spin!
Som saltvandsfisker ønsker du kun det bedste, og Penn Fierce IV Live Liner Spinning fiskerulle er det perfekte valg for dig.Med et fuldmetalhus og sideplade er denne rulle ekstremt robust og holdbar. Udstyret med den velprøvede Penn HT-100-bremse leverer den pålidelig ydeevne selv under de hårdeste forhold.
Ved at tilføje forseglede lejer har vi givet denne rulle en ekstra fordel for at beskytte den mod Elementen og sikre langvarig funktionalitet.
Penn Fierce IV Live Liner-rullen fås i forskellige størrelser, så du kan finde den perfekte pasform til dine behov.
Det innovative Live Liner-bremsesystem er justerbart og slår automatisk fra, når du drejer håndtaget. Dette gør rullen ideel til agnfiskeri, da du straks er klar til at mærke hugget og kroge fisken.
Stol på Penn Fierce IV Live Liner Spin til at følge dig på dine saltvands eventyr og oplev uforglemmelige fiskestunder. Få den nu og mærk kraften i dine hænder!
Produktdetaljer:
- Fuldmetalhus og sideplade
- HT-100 kulfiber bremseklodser
- Techno-Balanced rotor sikrer glatte indspolingsbevægelser
- 4 forseglede rustfri stålkuglelejer
- Instant Anti-Reverse leje
- Superline spole
- Live Liner funktion – friløb
| Bremsekraft: | 6,5 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 5 |
| Oversættelse: | 6,2:1 |
| Snorfatning: | 0,28mm/245m, 0,31mm/200m, 0,36mm/150m |
| Snortrækning: | 94 cm |
| Størrelse: | 4000 |
| Vægt i gram: | 420 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)