149,76 €*
% Rabat 156,24 €* (4.15% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1639280
EAN:
0031324017009
Produktinformation "Penn Pursuit V Inshore Spinning Combo M 229cm 14-40g + hjul størrelse 3000T"
Penn
Pursuit V Inshore Spinning Combo
Perfekt til kunstagnsfiskeri!
PENN®Pursuit V Inshore Combos fås i forskellige versioner, så du kan finde en kombination, der opfylder dine krav til inshore-kunstagnsfiskeri. Alle klinger er udstyret med ekstra hurtige aktioner og er særligt velegnede til fiskeri med jerks, stickbaits og softbaits. Den følsomme spids giver dig den perfekte aktion af din agn, mens den stærke rygsøjle leverer nok kraft til at kaste til horisonten, sætte krogen korrekt og har tilstrækkelige kraftreserver til selvsikkert at kæmpe med store fisk. De saltvandsbestandige K-ringe forhindrer, at linen filtrer sammen og danner knuder under kast. PENN Pursuit V har en holdbar og korrosionsbestandig grafitkrop og et kraftfuldt HT-100 bremsesystem. Den øjeblikkelige anti-reverse eliminerer selv den mindste slør i rotoren, mens de 4+1 forseglede rustfri stålkuglelejer sikrer en jævn indspoling. Fyld blot hjulet med den line, du foretrækker, og du får et utroligt og holdbart udstyr til en meget overkommelig pris.Produktdetaljer:
- HT-100 kulfiber-bremseskiver
- Let og korrosionsbestandig grafitkrop
- 4+1 forseglede rustfri stålkuglelejesystem
- Saltvandsbestandige K-ringe
- Let og reaktionshurtig Carbon-klinge
- Højdensitet EVA-håndtag
| Bremsekraft: | 5,5 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 5 |
| Oversættelse: | 6,2:1 |
| Ringe: | 8 |
| Rute dele: | 2 |
| Rutelængde i cm: | 229 |
| Snorfatning: | 0,25mm/230m |
| Snortrækning: | 89 cm |
| Transportlængde i cm: | 119 |
| Vægt i gram: | 487 |
| WG i gram maks: | 40 |
| WG i gram min: | 14 |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)