135,18 €*
% Rabat 156,24 €* (13.48% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1639274
EAN:
0031324016941
Produktinformation "Penn Pursuit V Spinning Combo 213cm 10-40g + hjul størrelse 3000T"
Penn
Pursuit V Spinning Combo
Fra let kystfiskeri til fiskeri med store pilkere eller softbaits i dybden!
PENN Pursuit V Spin Combos fås i forskellige udgaver, så der er den rette kombination til enhver tænkelig fiskestil: fra let kystfiskeri til fiskeri med store pilkere eller softbaits i dybden. Alle kombinationer er godt afbalancerede, så du får præcis den rigtige størrelse hjul til stangen. De saltvandsbestandige K-ringe forhindrer, at linen filtrer sammen, og minimerer risikoen for knuder ved kast. PENN Pursuit V hjulene har en holdbar og korrosionsbestandig grafitkrop og et kraftfuldt HT-100 bremsesystem. Den øjeblikkelige anti-reverse eliminerer selv den mindste slør i rotoren, mens de 4+1 forseglede rustfri stålkuglelejer sikrer en jævn indspoling. Fyld blot hjulet med den line, du foretrækker, og du får et utroligt og holdbart udstyr til en meget overkommelig pris.Produktdetaljer:
- HT-100 kulfiber-bremseskiver
- Let og korrosionsbestandig grafitkrop
- 4+1 forseglede rustfri stålkuglelejesystem
- Saltvandsbestandige K-ringe
- Let og responsivt Carbon-blank
- Høj-densitet EVA-håndtag
| Bremsekraft: | 5,5 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 5 |
| Oversættelse: | 6,2:1 |
| Ringe: | 6 |
| Rute dele: | 2 |
| Rutelængde i cm: | 213 |
| Snorfatning: | 0,25mm/230m |
| Snortrækning: | 89 cm |
| Transportlængde i cm: | 111 |
| Vægt i gram: | 498 |
| WG i gram maks: | 40 |
| WG i gram min: | 10 |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)