270,59 €*
% Rabat 416,66 €* (35.06% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1545771
EAN:
0031324274655
Produktinformation "Penn Slammer IV Spin 10500"
Penn
Slammer IV Spin 10500
Oplev kraften!
Penn Slammer IV Spin er fyldt med flere funktioner end nogensinde før. Med et IPX6-forseglet hus og en spole tilbyder den højeste pålidelighed og holdbarhed.Det reviderede Slammer bremsesystem tilbyder et udvidet område af bremsekraft og er perfekt forseglet. Takket være CNC-gearteknologi i messing og 8+1 rustfri stållejesystem nyder du ekstra jævn gang og en fremragende ydeevne.
Få fat i Penn Slammer IV Spin nu og gør dig klar til uforglemmelige fisketure!
Produktdetaljer:
- Hus og sideplade i fuldmetal
- CNC-gearteknologi med messing hovedgear
- IPX6-forseglet hus- og spoledesign
- Forseglet Slammer bremsesystem med Dura-Drag (størrelser 3500-10500)
- 8+1 rustfri stållejesystem
- Hydrofobt snørelager
- Reserve EVA-svingknop
- har manuel bøjleudløsning
| Bremsekraft: | 27,2 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 8+1 |
| Oversættelse: | 4,2:1 |
| Snorfatning: | 0,56mm/435m |
| Snortrækning: | 109 cm |
| Størrelse: | 10500 |
| Vægt i gram: | 1217 |
| krank: | Kurbelknauf EVA |
0 af 0 bedømmelser
Gennemsnitlig bedømmelse på 0 ud af 5 stjerner
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Ingen anmeldelser. Del din indsigt med andre.
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)