128,93 €*
% Rabat 177,08 €* (27.19% sparet)
Indhold:
1 Stykke
Varenummer:
Varenummer:
PF1612613
EAN:
0031324000841
Produktinformation "Penn Spinfisher VII Spin 3500"
Penn
Spinfisher VII Spin 3500
Professionellets hjul - uforgængeligt!
Hey, dig! Er du klar til at tage dine fiskeeventyr til det næste niveau? Penn Spinfisher VII spinnehjul giver dig netop det – og meget mere! Takket være IPX5-forseglingen behøver du ikke bekymre dig om, at en bølge rammer dit hjul, eller at det bliver vådt i sprøjtetågen på vej hjem. Saltvandet har ingen chance for at trænge ind i gearsystemet eller bremsesystemet.Med vores HT-100 bremseskiver, som er placeret i en fuldstændig forseglet spole, er du godt rustet til sikkert at lande selv de største havfisk. Det fuldmetalhus og sidepladen holder CNC-gearsystemet præcist justeret, selv under de hårdeste belastninger. Uanset om det er standard-, Live Liner- eller Long Cast-modellen – Spinfisher VII er i enhver udgave en pålidelig følgesvend på dine fisketure.
Dyk ned i fiskeriets verden med Penn Spinfisher VII Spin og oplev uforglemmelige øjeblikke på vandet!
Produktdetaljer:
- IPX5-forseglet hus og spole-design
- CNC-gearteknologi med messing hovedgear
- HT-100 kulfiber bremseskiver
- 5+1 forseglede rustfri stålkuglelejesystem
- Fuldmetalhus
- Leveline-oscillationssystem
| Bremsekraft: | 6,8 kg |
|---|---|
| Kugleleje: | 6 |
| Oversættelse: | 6,2:1 |
| Snorfatning: | 0,20mm/330m, 0,28mm/240m, 0,31mm/180m |
| Snortrækning: | 93 cm |
| Størrelse: | 3500 |
| Vægt i gram: | 350 |
| krank: | Einzelkurbel |
E-Mail Login Link
Login oder Anmelden mit...
Login
Angaben zum Hersteller (Informationspflichten zur GPSR Produktsicherheitsverordnung)